Дякую!
Очікуйте на дзвінок
Як не схибити за крок до мрії та що потрібно знати перед операцією
Аналізи - це необхідний етап перед будь-якою операцією та процедурою. Нижче наводжу 2 списки аналізів, які необхідно здати перед операцією. Списки відразняються у залежності від того, чи проводитиметься операція під місцевою анестезією чи під загальним наркозом. Усі аналізи здаються суворо на натщесерце, бажано вранці. Нижче ви можете завантажити список необхідних тестів на операцію, яка вас цікавить.
● Загальний аналіз крові + цукор● Загальний аналіз сечі● Група крові та резус-фактор● Антитіла до ВІЛ● Кров на RW (сифіліс)● Маркери гепатитів HBcAg, AtHCV
Аналізи дійсні 30 днів перед операцією
● Загальний аналіз крові + цукор● Загальний аналіз сечі● Група крові та резус-фактор● Антитіла до ВІЛ● Кров на RW (сифіліс)● Маркери гепатитів HBcAg, AtHCV ● Коагулограма● Біохімічний аналі крові (печінкові та ниркові проби)● ЕКГ (електрокардіограма)● УЗД молочних залоз (для операцій на грудях (маммопластика, ліпофілінг)
Аналізи дійсні 14 днів перед операцією
Операція - завжди відповідальний крок. Тому готуватися до будь-якої пластичної операції (фейсліфтинг, підтяжка стегон, абдомінопластика або блефаропластика) необхідно за детальним планом, який складе для вас лікар. Від того, наскільки точно ви дотримуєтеся індивідуальних рекомендацій з підготовки, безпосередньо залежить успіх операції та відсутність ускладнень.
Успішна пластична операція починається за кілька днів до її проведення. Ви приходите на прийом до хірурга та розповідаєте йому про бажаний результат. Я докладно розписую програму підготовки до пластики, а також складаю список необхідних обстежень. Пункти списку можуть відрізнятися залежно від виду запланованої операції. Наприклад, перед пластикою грудей проводять УЗД молочних залоз, а також необхідно здати аналізи, які теж залежать від виду майбутньої операції.
Тут я поділюсь загальними рекомендаціями при підготовці до пластичних операцій:
1. Здати аналізи - я надішлю необхідний список аналізів або ви можете завантажити їх самостійно у наступному блоці "Аналізи" на цій сторінці2. Пагубні звички - перед операцією не рекомендується вживати алкоголь, за тиждень краще відмовитись від паління та вживання інших речовин3. Питний режим - 2-3 дні перед операцією рекомендую пити воду в нормі 2-3 л на день.4. Якісне харчування - необхідно наситити організм, щоб швидше відновитися. Особливо актуальна білкова їжа5. Препарати - необхідно припинити вживання оральних контрацептивів та препаратів, що розріджують кров (аспірин) за 7 днів до операції6. Краса - у день операції не наносьте макіяж, щоб анестезіолог міг контролювати колір шкіри під час наркозу7. Крайній прийом їжі - за 6 годин до операції не їсти, за 4 години до операції не пити8. Гігієна - зранку перед операцією рекомендую прийняти душ з мочалкою та мильним засобом, видалити волосся в зоні оперування9. Одяг - обирайте одяг, у якому вам буде зручно та комфортно, а ще краще вільного крою10. Настрій - найголовніший пункт. Позитивний настрій допоможе і вам, і нашій команді :)
● Паспорт – для оформлення договору на операцію● Телефон та зарядний пристрій● Засоби особистої гігієни (зубна паста, зубна щітка, гребінець, засіб для вмивання тощо)● Книгу, журнал або кілька серій улюбленого серіалу у планшеті● Зручний одяг для сну та перебування в ліжку● Зручне кімнатне взуття● Для ринопластики – гігієнічна губна помада● Ліки, які ви приймаєте щодня. Обов'язково покажіть ці препарати своєму хірургу, анестезіологу● Компресійну білизну та компресійні панчохи антитромбоемболічні (якщо маєте свої)
Будь-яка операція під місцевою чи загальною анестезією є важливою подією для пацієнта. Моя команда дуже ретельно готується до кожної операції. Щоб отримати результат, що задовольняє обидві сторони, пацієнти мають підготувати себе.
Кожна людина перед операцією зазнає цілком зрозумілого хвилювання: це пов'язано з інстинктом самозбереження і є нормальною захисною реакцією організму. Психосоматичний вплив страху на перебіг хвороби можна зменшити та усунути, практикуючи різні процедури зниження стресу, дозволені пацієнту, та нижче деякі з них:
● медитація● достатня кількість сну● масажі● якісний час, проведений з друзями та родичами● заняття хобі● розслаблення з глибоким диханням● молитва● прослуховування музики
Основна мета наркозу при проведенні будь-якого втручання – забезпечення комфорту пацієнта. Щоб досягти цієї мети, анестезіологу потрібно вирішити низку завдань:
● забезпечити фармзахист пацієнта● створити керований та надійний медикаментозний сон● забезпечити комфортне введення в наркоз та пробудження● виключити занадто раннє пробудження● забезпечити постійний контроль за основними фізіологічними даними під час пластики.
Анестезіолог на попередній консультації оцінює те, чи готова людина до операції та наркозу, вибирає оптимальний метод анестезії. Пацієнту необхідно буде розповісти про хронічні хвороби, проведені раніше операції, алергію, травми, незавершений курс будь-яких препаратів. Останнє особливо важливо, тому що ліки можуть змінювати свою дію при поєднанні з іншими, а також виявляти побічні ефекти. Усе це потрібно навіть якщо пластика проводиться під місцевим наркозом.
Анестезіологу слід надати наявну медичну документацію, результати аналізів. Перед відвідуванням необхідно зробити ЕКГ із розшифровкою. Усе це допоможе виявити приховані хвороби, а також стадію і вираженість хронічних патологій, здатність згортання крові, алергії, стан серцевого м'яза. Якщо результати апаратних та лабораторних досліджень далекі від норми, то операція може бути відкладена до покращення стану пацієнта. На завершення консультації фахівець розповість про підготовку, відповість на запитання.
Будь-яка пластична операція - це медичне втручання в організм, який природно реагує на нього болем. Однак саме в пластичній хірургії найбільша увага приділяється анестезіологічним заходам, оскільки операція з розряду естетичних, то й комфорт пацієнта в ній справа важлива. Вибір методу анестезії залежить від об'єму операції та фізичного стану пацієнта.
Місцева анестезія полягає у введенні препарату для знеболювання окремої ділянки тіла. Найчастіше обирають при нетривалих поверхневих операціях (нижня, верхня, кругова блефаропластика, часткова ліпосакція чи ліпофілінг, отопластика тощо).
Загальна анестезія дозволяє ввести пацієнта у медичний сон. Анестезіологи все частіше використовують для цього спеціальні препарати, які не шкодять організму та гарантують правильне занурення в сон, спокійне та повне пробудження після операції, відсутність післяопераційних реакцій на анестезію – нудоту, блювоту, поганий настрій. Такий метод анестезії використувується при складних тривалих операціях (маммопластика, абдомінопластика, об'ємна ліпосакція, брахіопластика тощо).
● Після закінчення дії наркозу пацієнт приходить до тями – відновлюється реакція, чутливість, робота м'язів● У перші години після операції людина перебуває під суворим контролем анестезіолога та інших фахівців● Спочатку пацієнту вводиться знеболювальне для плавного виходу зі стану медикаментозного сну та притуплення больових відчуттів● Для відновлення об'єму крові проводиться інфузійна терапія розчинами електролітів● З побічних ефектів виходу з наркозу можливе запаморочення, біль голови, легка нудота. Але в цілому стан терпимий, особливо на тлі позитивних емоцій від перетворення.
Після будь-якої пластичної операції слідує період відновлення. Залежно від типу втручання та особливостей пацієнта реабілітація може тривати від двох тижнів до трьох місяців. При цьому не завжди у пацієнтів є бажання чи можливість перечекати такий термін — хочеться якнайшвидше побачити кінцевий результат операції та повернутися до звичного життя.
На тривалість відновлення впливають різні чинники, у тому числі ті, які неможливо змінити: вік, стан здоров'я, хронічні хвороби. Я завжди розробляю план реабілітації індивідуально для кожного пацієнта, при цьому дотримання загальних рекомендацій дозволить пацієнту швидше повернутися у звичний стан та насолоджуватися новим виглядом у дзеркалі безболісно.
● зменшення фізичних навантажень та спорту (від 14 діб до 2 місяців)● відмова від відвідування басейну, бані, сауни● обов'язкове носіння компресійної білизни (відповідно до призначень лікаря)● здорове харчування та водний баланс (1,5-3 л води на день)● вчасні перев'язки та огляд лікаря за призначенням● за можливості перші дні після операції дотримуватися режиму у ліжку
У більшості реабілітація після пластичних операцій, які я провджу в Києві, проходить легко та планомірно. Проте, повідомте мене відразу, якщо ви помітили такі симптоми:
● різкий біль, який посилюється● підвищення температури більше 38°C● збільшення набряку через 5-7 днів після операції● кров або скупчення рідини в місці хірургічного втручання● алергічні реакції та висипи на шкірі● почервоніння або розходження шва
Протипоказання для будь-яких пластичних операцій:
● наявність серйозних хронічних захворювань (цукровий діабет, ІХС, гіпертонічна хвороба, аритмії, аутоімунні захворювання та ін.)● відхилення в системі згортання крові - гемофілія, тромбофілія, мутація Лейдена, хвороба Віллебранда, постковідні порушення● надмірна вага (ІМТ>27); ІМТ = вага (в кг) / ріст (в м2)● варикозна хвороба, посттромбофлебітичний синдром, набряки нижніх кінцівок● гнійничкові висипання на шкірі в області операції, що планується● годування груддю (мінімум місяць після закінчення ГВ при операціях, не дотичних до грудей, 6 місяців після закінчення ГВ - при маммопластиці)● дні менструації (бажано підібрати дати операції не під час критичних днів)● значні відхилення у передопераційних аналізах● алергічні реакції на місцеві анестетики (для місцевої анестезії)● менше 2-3 тижнів після будь-яких хірургічних/гінекологічних/пластичних операцій● менш ніж 2 місяці після перенесеного ковіда● менше 4 тижнів після щеплень (будь-яких)
Тимчасові протипоказання
Якщо перед запланованою пластичною операцією з'являються симптоми ГРВІ (слабкість, температура, кашель, нежить тощо), обов'язково повідомте лікаря про це. Можливо операцію необхідно буде перенести. Від цього залежить ваше самопочуття насамперед та ризики під час операції.
Але ми встигнемо зробити вас щасливішими і знайдемо найближчий вільний час для запису, коли ви почуватимитеся здоровими.
Залишились питання?
Заповніть форму і я зв'яжуся з вами